تبلیغات
football - آرسنال و اسرائیل: (مهمات و توپخانه)
football
عدالت ، تندرستی،بازی سالم

لینکدونی

آرشیو

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

"معنی لغوی آرسنال، "مهمات جنگی " می شود. جنبش (ذهن های نو) Innovative minds و كمیسیون حقوق بشر اسلامی در حال فراخوان برای برخورد با باشگاه فوتبال آرسنال هستند تا به تصمیم باشگاه آرسنال برای قراردادی اسپانسری با اسرائیل جهت تبدیل آن (سرزمین های اشغالی) به محلی توریستی اعتراض كنند

 معنی لغوی آرسنال، "مهمات جنگی " می شود. جنبش (ذهن های نو) Innovative minds و كمیسیون حقوق بشر اسلامی در حال فراخوان برای برخورد با باشگاه فوتبال آرسنال هستند تا به تصمیم باشگاه آرسنال برای قراردادی اسپانسری با اسرائیل جهت تبدیل آن (سرزمین های اشغالی) به محلی توریستی اعتراض كنند.

"ارتش اسرائیلی مدعی شد كه سربازان او پسر یازده ساله ای به نام خلیل را در دفاع از خود با گلوله كشته اند. اما گزارشی كه توسط گروه حقوق بشر اسرائیلی(B’Tselem) منتشر شد، ادعاهای ارتش اسرائیل را رد می كند و آنها را دروغگو می خواند. تجسس این گروه تأیید می كند كه قربانی 11 ساله در حال بازی فوتبال با دوستانش بوده است كه به ضرب گلوله كشته شده است. این گزارش ثابت می كند كه این پسر 11 ساله هیچ تهدیدی برای جان سربازان اسرائیلی كه در یك برج نگهبانی در یك كیلومتری قرار داشتند، نبوده است.

بك گراند

توافق نامه ی 350000 پوندی اسرائیل را به "مركز رسمی و انحصاری مسافرتی " آرسنال تبدیل می كند. اسرائیل بر روی تلویزیون های بزرگ دیجیتالی و 450 نمایشگر LCD موجود در استادیوم، در روزهای بازی نمایش داده می شود.

همچنین وزارت گردشگری اسرائیل، به كانون های رسمی سایت Arsenal.com، پایگاه های داده (database) و مجله آن دسترسی خواهد داشت تا اسرائیل را به عنوان مقصدی برای تعطیلات معرفی كند.


تبلیغات تلویزیونی این كار، به 700 میلیون بیننده در 198 كشور نشان داده می شود. وزرات گردشگری اسرائیل، حق مالكیتی دریافت می كند كه براساس آن حق استفاده از آرم تیم آرسنال و عكس های تیم بازیكنان آن را در تبلیغات خواهد داشت. به عنوان هدیه، بازیكنان آرسنال در تبلیغات هم ظاهر می شوند.

این معامله با بالا بردن درجه ی اسرائیل متوقف نمی شود بلكه پا را از این فراتر می گذارد و حضوری فیزیكی به اسرائیل در استادیوم می دهد. وزارت گردشگری اسرائیل می تواند سالن ضیافت های استادیوم را 2 بار در سال استفاده كند و می تواند نمایشگاهی در پایان فصل بازی ها هم ترتیب دهد. استادیوم همچنین نمایشگاهی دائمی برای تی شرت ها، خواهدداشت.
قرارداد دو ساله ی اسپانسری در ابتدای فصل آینده فوتبال كه 6 ماه است، آغاز خواهد شد.

با بایكوت كردن اسرائیل به عنوان مقصدی توریستی توسط جهان، وزیر گردشگری اسرائیل پذیرفت كه EMST & young را به عنوان تبلیغ گران جمع آوری كمك مالی به كارگیرد تا به آنها در ایجاد استراتژی جدیدی برای فریفتن مردم جهان جهت سفر به اسرائیل كمك كنند. او تخمین زد كه این معامله ی اسپانسری با آرسنال، سالانه 2 میلیون توریست به اسرائیل می آورد.

مدیر عامل آرسنال، كیث ادل مان، در كنفرانسی خبری در اسرائیل در مورد چگونگی كمك به رژیم نسل كش اسرائیل صحبت كرد: "ما بزرگترین باشگاه لندن هستیم و 30 میلیون هوادار در سرتاسر دنیا داریم. ما در خط مقدم جبهه ضدنژادپرستی در انگلستان هستیم و مارك خیلی خوبی داریم كه به راحتی می تواند هر محصولی را تبلیغ كند. ما به اسرائیل كمك می كنیم كه مقصدی مردم پسندتر شود. "او همچنین قول داد " وقتی كه زمانش برسد، نمایندگان و بازیكنان آرسنال از اسرائیل دیدن خواهند كرد. "

روزنامه ی اورشلیم پست (the Jerusalem post) اشاره می كند كه رئیس سهام داران آرسنال، دنی فیزمن (Denny Fizman)، نایب رئیس دیوید دین (Devid Dein) و مدیر عامل دل مان (Edel man)، از سوابق یهودی خود استفاده كردند تا باشگاه، دلایل اسرائیل را برای تأسیس آكادمی فوتبال در اسرائیل بپذیرد. این در زمانی رخ داد كه بچه های فلسطینی در حالی كه فوتبال بازی می كنند، توسط تك تیزاندازان اسرائیلی هدف قرار می گیرند.

روزنامه ی اسرائیلی ها آرتص این مطلب را تأیید می كند به نقل از یوزی گافنی (Uzi gafni) معاون وزارت گردشگری اسرائیل در معامله ی اسپانسری با آرسنال می نویسد "من می دانستم به كسی نیاز داریم كه رابطه ای با یهودیت داشته باشد، ادل مان شاید هر جمعه به كنیسه نرود، اما در آرسنال یهودیان خونگرم و غیرتمندی هستند كه می خواهند چیزی به اسرائیل ببخشند. "

یوونتوس، اسرائیل را نپذیرفت:
وزارت گردشگری قبلاً درصدد بود كه با باشگاه ایتالیایی یوونتوس معامله كند. مشكل این بود كه اسپانسر دیگر این تیم ، با آن مخالفت كرد. "شركت تام اویل لیبی ". این قرارداد برای دوره ی جولای 2005 تا جولای 2010 به مبلغ 110 میلیون یورو برای حق اسپانسری پیراهن های این تیم بوده است. البته قرارداد اضافی دیگری به رقم 130 میلیون یورو برای 5 سال بعدی هم بسته شد كه ارزش كل این قراردادها به 240 میلیون یورو می رسید. در هر صورت این قراردادها یوونتوس را از بستن قرارداد با اسپانسر دیگری منع نمی كرد اما مبلغ این قرارداد 10 ساله این قدر بود كه یوونتوس دیگر به اسرائیل نیازی نداشته باشد.

آث میلان اسرائیل را نپذیرفت:
باشگاه بعدی كه اسرائیل به سراغ آن رفت باشگاه آث میلان، باشگاه سری A بود كه توافقات اولیه هم انجام شده بود. اما در هر صورت توافق نهایی حاصل نشد. وزارت گردشگری اسرائیل عصبانی بود و از نخست وزیر وقت خود، شارون خواست تا پا درمیانی كند.

سایت آث میلان گزارش داد: "شارون خواسته كه به برنده شدن در قرارداد اسپانسر تیم میلان كمك شود " وزارت گردشگری اسرائیل ملتمسانه از آریل شارون نخست وزیر وقت اسرائیل خواسته بود كه از دوستی خود با همتای ایتالیایی اش، سیلویو برلوسكونی استفاده كند، تا باشگاه آث میلان را ترغیب كند كه در تصمیم خود تجدید نظر كند و رضایت این باشگاه را برای قرارداد با اسرائیل جلب كند. برلوسكونی، صاحب باشگاه میلان، یكی از بزرگترین باشگاه های فوتبال دنیا، تصمیم گرفت كه پیشنهاد 550 هزار یورویی وزارت گردشگری اسرائیل را برای ترغیب توریست های ایتالیای جهت سفر به اسرائیل را نپذیرد.

آرسنال قبول می كند، اما چرا؟
پس از این ناكامی ها، یوزی گافنی (یكی از معاونان وزارت گردشگری اسرائیل) تصمیم گرفت كه با باشگاه های اسپانیا وارد گفتگو شود. او اظهار می كند كه: "ما به چلسی اصلاً نزدیك نشدیم. چرا كه از این باشگاه تصورات ضدیهودی ای بر علیه آبرامویچ وجود داشت؛ منچسر یونایتد هم كه مخالفت ها را بر می انگیخت و تاتنهام هم علیرغم ارتباط با یهودیان، به اندازه ی كافی بزرگ نبود خوشبختانه آرسنال پس از دو روز كه بر قرارداد اولیه به توافق رسیدیم، با من تماس گرفت. "

اسپانسر اصلی تیم آرسنال، خطوط هوایی امارات (Emirates) است. خطوط هوایی امارات قراردادی اسپانسری 15 ساله برای ورزشگاه و 8 ساله برای پیراهن های تیم آرسنال به مبلغ 175 میلیون دلار دارد. خطوط هوایی امارات می توانست این قرارداد را ناكام بگذارد اما چرا این كار را نكرد.

در یك كنفرانس خبری با حضور وزیر گردشگری اسرائیل آبراهام هیرسك سون و مدیرعامل آرسنال، كیت ادل مان، این مبارزات علیه مخالفت با اسرائیل را از موهبت وجود خطوط هوایی امارات دانستند. "قبل از این كه قراردادی بسته شود، ما با شركایمان مشورت كردیم. نتیجه ی آن هم چیزی است كه الآن می بینید "

كیت ادل مان اضافه كرد: "نماینده خطوط هوایی امارات، اسپانسر اصلی تیم، در تمام روند مذاكرات حضور داشت و هیچ مخالفتی با این مذاكرات اظهار نكرد. "

مسئول روابط عمومی خطوط هوایی امارات به گلف نیوز گفت: قرارداد اسرائیل هیچ ضربه ای به سرمایه گذاری امارات در آرسنال نمی زند. اما سخنگوی خطوط هوایی امارات، تحت فشارهای عمومی اظهار داشت: "قرارداد اسرائیل ـ آرسنال مایه تأسف است و ما مسلماً، خوشحال نیستم. ما تمام تلاش خود را به كار می گیریم تا این قرارداد را با اسرائیل تمدید نكنیم. " مشخص است كه این پاسخی نپذیرفتنی نسبت به تبانی آنها جهت عقد این قرارداد با اسرائیل، است.

حالا به عنوان مقاله فكر كنید. به واقع آرسنال در حال تأمین مهمات جنگی برای اسرائیل است تا توپخانه هایش از كار نیافتد.

فشار اسرائیل بر ورزشكاران فلسطینی:
در حالی كه ورزشكاران زن و مرد اسرائیلی به راحتی به سراسر دنیا سفر می كنند، تیم های فلسطینی باید بر مشكلاتی مثل ایستگاههای ایست و بازرسی فائق آیند تا بتوانند بازیهایی كه در آن میزبان محسوب می شوند، در جای دیگر و كشوری بیگانه بازی كنند.

با وجود نبودن زمین تمرین و لیگ فوتبال معلق فلسطین، موفقیت آنها در دور مقدماتی ستودنی است.

از این گذشته، مسئولین اسرائیلی از بازی كردن بازیكنان فلسطینی در بازی های بین المللی جلوگیری می كنند. در سپتامبر سال 2004 به 5 تن از بازیكنان برای شركت در مسابقات مقدماتی جام جهانی مقابل ازبكستان اجازه خروج داده نشد. به خاطر عدم امكان بازی در فلسطین، تیم برای بازی های خانگی خود به دوحه قطر می رود و تمریناتش را در اسماعیلیه مصر انجام می دهد، جایی كه 100 مایل از خانه ی بازیكنان، یعنی غزه، دورتر است.

ایستگاه های ایست و بازرسی اسرائیل، رفت و برگشت برای تمرینات را به مخاطره می اندازند. بازیكنان كرانه باختری رود اردن، برای تمرین ابتدا باید از سد دیوار نژادپرستانه حائل اسرائیل بگذرند، سپس با اتوبوس به امان، پایتخت اردن بروند و از آنجا به قاهره پرواز كنند تا هم تیمی های غزه ای شان را ببینند.

حركت از غزه هم می تواند به خاطر وجود ایستگاه های ایست و بازرسی ساعت ها به طول بیانجامد برای مثال بازیكنان فلسطین فقط برای رسیدن از مرز مصر به شهر رفح كه فاصله ی خیلی كمی است، (100متر) آن هم پس از بازی با ازبكستان، 40 ساعت معطل شدند. بعد از بازگشت از بازی مقابل ازبكستان در دوحه، مهاجم تیم، زیادالكترود، فهمید كه خانه اش در دیرالبلح در نوار غزه را خراب كرده اند. اسرائیل وقتی در پی یافتن تونل های قاچاق بوده اند، این خانه را خراب كرده اند. در غیاب او، اسرائیلی ها وی را تهدید امنیتی تلفی كرده بودند. علیرغم تمام این موانع، موفقیت آنها امید را به هزاران كودك فلسطینی بخشید تا به آینده ای در پس مقررات نظامی اسرائیلی ها امیدوار باشند.

نسل آینده ای فلسطین و ذوق ورزشی آنها با اشغال غیر قانونی سرزمین شان و محدودیت های رفت وآمد و تنبیه های عمومی در حال تلف شدن است. از سپتامبر 2000 تا سال 2004، اسرائیلی ها 3565 فلسطینی را كشتند كه 22 درصد آنها كودك بودند. در سال 2004 اسرائیلی ها 176 كودك فلسطینی را كشتند. تعداد خیلی بیشتری هم به شدت توسط تك تیراندازان وگلوله های تانك اسرائیل آسیب دیدند، كه دیگر قادر به فوتبال بازی كردن نیستند.

اگر چه جوانان زیر 17 سال، 50 درصد جمعیت فلسطین را تشكیل می دهند، امكانات محدودی برای آنها به خاطر اشغال شدن سرزمین شان وجود دارد. مراكز جوانان توسط ارتش اسرائیل خراب می شود. برای مثال: تاقبل از یورش آوریل 2002 اسرائیل به كرانه باختری رود اردن و شهرهای آن در شهر قدیمی نابلوس، 13 مؤسسه مربوط به جوانان فعالیت می كرد. اما امروز (تا سال 2005) فقط 5 عدد از آنها در حال فعالیت هستند.

علیرغم تمام این محدودیت های تحمیلی، كودكان فلسطینی به مقررات نظامی منع رفت و آمد اسرائیلی دهن كجی می كنند تا بتوانند در خیابان ها فوتبال بازی كنند. این مقاومت و ایستادگی آنها در برابر اشغال در اراده ی تیم فوتبال ملی آنها، تجلی می یابد تا بالاخره روزی سرود ملی آنها برای ده ها هزار تماشاچی در یك زمین خانگی و مدرن در فلسطین آزاد پخش شود.

منابع:
1.inmids.com/bycott-israel.html
2.ipsc.ie/soccerstatemewt may.html
3.jerusalemites.org/Jerusalem/culturaldemensions/77.

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : علی سارلی

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • دوست دارید کدام تیم قهرمان این فصل لیگ قهرمانان اروپا شود؟؟؟نویسندگان