تبلیغات
football - اسرار تاکتیکی قهرمان نیم فصل لالیگا
football
عدالت ، تندرستی،بازی سالم

لینکدونی

آرشیو

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

اسرار تاکتیکی قهرمان نیم فصل لالیگا

نشریه گاتزتادلوسپرت به قلم یکی از نویسندگان برجسته این روزنامه گزارشی کامل در مورد اسرار تاکتیکی تیم گواردیولا نوشت و قهرمانی کاتالونیایی ها بعد از نیم فصل فرصت خوبی برای مرور گزارش او در مورد آبی اناری پوشان است.

پائولو کوندو گزارش خود را اینگونه شروع کرده است: " چندی پیش وقتی درمورد تعداد گلهای کمی که اینیستا درلالیگا به ثمر رسانده از گواردیولا سوال شد، مربی این تیم در چند جمله کوتاه در پاسخ به این پرسش گفت: " اصلا از این موضوع متعجب نشدم برای اینکه آندرس همیشه گلهای خودش را زده است. من او را از وقتی بچه بوده به یاد دارم و به نظرم هافبکی هنرمند به معنای واقعی است. اینیستا در دوازده سالگی و در سال 1996 به بارسلونا می آید و کاپیتان تیم اول بارسلونا خیلی زود متوجه کیفیت بازی و تواناییهای وی می شود. با گذشت زمان، برای حضور در تیم اصلی بارسلونا زیر نظر گرفته می شود. گواردیولا با دقت هر چه تمام رشد کردن اینیستا و دیگران را دنبال می کند. وقتی که نیمکت بارسلونا را به گواردیولا سپردند، او خیلی خوب می دانست که چه سیستمی برای بازی تیمش برگزیند و با چه بازیکنانی می تواند به راحتی این سیستم را اجرا کند. پپ بازیکنانش را مثل باغبانی که همه گلها و گیاهان خود را می شناسد، می شناخت. مسی چند هفته پیش ده سال حضور خود در باشگاه بارسلونا را جشن گرفت. اینکه آیا بارسلونای پپ گواردیولا بهترین تیم باشگاهی تاریخ فوتبال جهان است ذهن خیلی ها را مشغول کرده ولی شاید این موضوع خیلی مهم نباشد. به قول گواردیولا هواداران تیم می دانند که آنها نسبت به هرشخص دیگری برای لذت بردن از چنین تیمی اولویت دارند.

در این گزارش همه ترفندهای تاکتیکی که تیم گواردیولا را در زمانی که اوهدایت بارسلونا را دردست داشته، تکامل بخشیده اند، بررسی می کنیم.

*تبدیل 3 - 3 - 4 به 3 - 4 - 3


همه 3 - 3 - 4 را سیستم اصلی بارسلونا می دانند. در حالیکه این سیستم نقطه آغاز تیم محسوب می شود و با گذشت زمان در طول یک مسابقه، تیم تغییراتی در این سیستم ایجاد می کند. در معدود لحظاتی که توپ در اختیار حریف است، این اتفاق رخ می دهد. اما وقتی که توپ و میدان در دست بارسلوناست، گواردیولا دو بازیکن کناری را روی خطی که چابی و اینیستا قرار دارند می برد و هافبک مرکزی را برای اینکه به پیکه و پویول کمک کند، سرجایش نگه می دارد. این دو در زمان ضد حمله آماده اند تا با فاصله گرفتن ازهم به هم تیمی سوم خود اجازه دهند تا عقب نشینی کند و در امر دفاعی موثر عمل کند.

این حرکت سیستم بازی را به 3 - 4 - 3 تغییر می دهد و زمانی که هافبک تیم ماسچرانو باشد بیشتر به چشم می آید برای اینکه ارزشهای دفاعی او را به خوبی به معرض نمایش می گذارد. بی دلیل نیست که بوسکتس که به مراتب نسبت به هافبک آرژانتینی در توپ گرفتن از حریفان موثرتر بازی می کند، مهره ثابت تیم انتخاب شده است. سیستم 3 - 4 - 3 بارسلونا می تواند تعبیر مدرنی از آنچه چپمن انگلیسی سی سال پیش آن را مطرح کرده بود باشد. دراین شرایط اعداد صحیح 3 - 2 - 2 - 3 هستند و دو هافبکی که عقب می آمدند برخلاف سیستم امروز که بازیکنان کناری هستند، بازیکنان میانی بودند.

گواردیولا در این مورد می گوید: " من خیلی خوب تاریخ را نمی شناسم که بتوانم چنین مقایسه هایی انجام دهم. ولی اگربخواهم بازی بارسلونا را دریک شعار خلاصه کنم باید بگویم که هرکس بخواهد می تواند دراین تیم حمله کند. در اینکه بارسلونا در اکثر دقایق بازی با سه دفاع بازی می کند، شکی نیست.

*خط حمله دسته جمعی


بارسلونا درهر بازی دروازه تیمهای حریف را به توپ می بندد و هیچگاه فقط با یک مهاجم بازی نمی کند. دلیل این کار هم روشن است. ایبراهیموویچ نتوانست در این شرایط در سیستم بارسلونا موثر عمل کند. مسی نقش مهاجم اول را در این تیم دارد و تنها به او آزادی و اختیار عمل برای انجام هرکاری داده شده است.

نظرگواردیولا در این رابطه این است: " نمی خواهم در آن فضا کسی منتظر توپ باشد. می خواهم همه با هم مقابل دروازه حاضر شوند."

گواردیولا نسبت به ایبراهیموویچ که یک مهاجم کامل است نامهربان بود و تصمیم گرفت ویا را جانشین او کند و یک خط حمله دسته جمعی را برای تیمش برگزید. گلهایی که بارسلونا وارد دروازه رئال مادرید کرد تقریبا همه از منطقه ای هستند که مخصوص یک سانتر فوروارد کلاسیک و یک مهاجم فرصت طلب و در حقیقت نقطه مقابل فلسفه فوتبال کاتالان هستند. در اولین گلی که وارد دروازه رئال شد و اینیستا توپ را به چابی داد، سرعت پاس فوق العاده بالا بود و اغلب موارد با همین سیستم می توان دفاع حریفان را گیج کرد. البته فقط تیمی با غنای تکنیکی بارسلونا قادربه انجام این کاراست.

*مثلثها و فضا سازی ها


مهمترین بخش بازی کاتالونیایی ها توانایی آنها در کوتاه کردن فاصله ها در زمین بازی و دفاع روی خط میانی زمین و ایجاد پرسینگ روی توپهای از دست رفته به منظور جلوگیری از ضدحمله حریفان است. بازیکنان بارسلونا همچنین در کنار دفاع حریف قرار می گیرند و کاری می کنند که آنها را به حرکتهای زیاد مجبورکنند. بارسلونا بازی خود را از یک جناح به جناح دیگر تغییر می دهد و جای بازیکنان کناری و هافبکها وبالها را بالا و پایین می کند. مناطق حرکت سه جای مشخص هستند که یک مثلث را شکل می دهند و تغییرات ممکن دراین مثلث بی نهایت هستند. دنی آلوس، چابی و پدرو درسمت راست و آبیدال، اینیستا و ویا در سمت چپ و به شکل چرخشی اشکال مختلفی با مسی می سازند . در سمت راست آلوس و پدرو از نظر تاکتیکی خیلی شبیه هستند و هر دو می توانند با فضاسازی، ارسال سانتر،هجوم به میانه زمین و عمق دفاع و شوتزنی، دروازه حریفان را تهدید کنند.پائولو کوندو گزارش خود را اینگونه شروع کرده است: " چندی پیش وقتی درمورد تعداد گلهای کمی که اینیستا درلالیگا به ثمر رسانده از گواردیولا سوال شد، مربی این تیم در چند جمله کوتاه در پاسخ به این پرسش گفت: " اصلا از این موضوع متعجب نشدم برای اینکه آندرس همیشه گلهای خودش را زده است. من او را از وقتی بچه بوده به یاد دارم و به نظرم هافبکی هنرمند به معنای واقعی است. اینیستا در دوازده سالگی و در سال 1996 به بارسلونا می آید و کاپیتان تیم اول بارسلونا خیلی زود متوجه کیفیت بازی و تواناییهای وی می شود. با گذشت زمان، برای حضور در تیم اصلی بارسلونا زیر نظر گرفته می شود. گواردیولا با دقت هر چه تمام رشد کردن اینیستا و دیگران را دنبال می کند. وقتی که نیمکت بارسلونا را به گواردیولا سپردند، او خیلی خوب می دانست که چه سیستمی برای بازی تیمش برگزیند و با چه بازیکنانی می تواند به راحتی این سیستم را اجرا کند. پپ بازیکنانش را مثل باغبانی که همه گلها و گیاهان خود را می شناسد، می شناخت. مسی چند هفته پیش ده سال حضور خود در باشگاه بارسلونا را جشن گرفت. اینکه آیا بارسلونای پپ گواردیولا بهترین تیم باشگاهی تاریخ فوتبال جهان است ذهن خیلی ها را مشغول کرده ولی شاید این موضوع خیلی مهم نباشد. به قول گواردیولا هواداران تیم می دانند که آنها نسبت به هرشخص دیگری برای لذت بردن از چنین تیمی اولویت دارند.

viagra purchase australia
شنبه 18 خرداد 1398 01:34 ق.ظ

certainly like your web site however you need to test the spelling on quite a few of your posts. Several of them are rife with spelling issues and I to find it very troublesome to inform the reality nevertheless I will definitely come back again.
What do you do for Achilles tendonitis?
جمعه 13 مرداد 1396 10:36 ق.ظ
Excellent post. I am experiencing some of these issues as well..
Why do they call it the Achilles heel?
دوشنبه 9 مرداد 1396 05:14 ب.ظ
Pretty! This was an incredibly wonderful post. Thank
you for supplying this info.
http://latinawalentoski.hatenablog.com/entry/2017/05/31/121411
یکشنبه 8 مرداد 1396 09:31 ب.ظ
Very descriptive blog, I liked that a lot. Will there
be a part 2?
kristinslaugenhaupt.weebly.com
چهارشنبه 21 تیر 1396 02:59 ق.ظ
Thanks designed for sharing such a good thinking, piece
of writing is fastidious, thats why i have read it fully
BHW
سه شنبه 29 فروردین 1396 02:06 ق.ظ
First of all I would like to say terrific blog!
I had a quick question in which I'd like to ask if you don't mind.
I was interested to find out how you center yourself and clear your thoughts prior to writing.
I have had difficulty clearing my thoughts in getting my ideas out there.

I truly do take pleasure in writing but it just seems like the first
10 to 15 minutes are wasted simply just trying to figure out
how to begin. Any recommendations or hints? Cheers!
manicure
یکشنبه 20 فروردین 1396 12:22 ق.ظ
This is a topic that is near to my heart... Many thanks!
Where are your contact details though?
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : علی سارلی

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • دوست دارید کدام تیم قهرمان این فصل لیگ قهرمانان اروپا شود؟؟؟نویسندگان